Jak nauczyłam się pisać

piątek, marca 05, 2021 Magda 0 Comments

Często słyszę pytanie, gdzie nauczyłam się pisać i jak to zrobić, żeby wydać książkę. Odpowiadam :)

Pisanie jest pasją, którą zawsze chciałam mieć. Już w podstawówce szukałam czegoś, w czym mogłabym się realizować. Chyba każdy chce coś takiego mieć - takie swoje poletko, prywatny ogródek, trochę dla przyjemności, trochę dla satysfakcji, a przede wszystkim dla urody życia. Czułam, że hobby jest mi potrzebne, żeby żyć pełniej, ciekawiej. Skrycie liczyłam, że mam jakiś spektakularny talent, typu granie na skrzypach albo łyżwiarstwo figurowe. Ale byłam raczej przeciętną dziewczynką - dość zdolną, ale nie genialną. No cóż. Ponieważ nie wykazywałam szczególnych zdolności w żadnej dziedzinie, próbowałam różnych rzeczy, żeby sprawdzić, czy mnie wciągną. Chodziłam na kółko plastyczne, uczyłam się  tańców, eksperymentowałam z rękodziełem - od wyszywania po malowanie na jedwabiu. Polecam takie poszukiwania wszystkim, nie tylko młodzieży :)

Okazało się, że najlepiej wychodzi mi obserwowanie i opisywanie rzeczywistości, choć minęło sporo czasu, zanim dojrzałam i poczułam, że mam coś ważnego do powiedzenia i ośmieliłam się pisać dla czytelników, a nie tylko dla siebie. W odnalezieniu tej pasji też pomogły mi warsztaty i kursy. Zapisałam się na kurs pisania prozy, a potem na kurs reportażu. Opowiadam o tym tutaj:

Wywiad Kursoteki: "Po kursie napisała trzy książki"

Od tamtej pory wydałam trzy książki i właśnie kończę czwartą. Napisałam też wiele artykułów, na pewno grubo ponad setkę :) Kilkakrotnie też miałam okazję dzielić się moim pisarskim doświadczeniem z nastolatkami. Ale przede wszystkim nadal sama się uczę i poszukuję inspiracji. Dlatego współpracuję przy tworzeniu platformy z kursami online, gdzie trafiają kursy, które sama chciałabym odbyć. Między innymi kurs pisania :) Kto wie, może już wkrótce przygotuję własny? A na razie zachęcam Was do sprawdzenia, co dziś proponuje Kursoteka.


0 komentarze: