Hodie & Cras - miejsce z duszą

wtorek, listopada 22, 2016 Magda 0 Comments


Poznajcie klimatyczny pensjonat w Kazimierzu Dolnym.

Zakładając blog i nadając mu nazwę Zgub się Tam chciałam opisywać ciekawe, nastrojowe miejsca, na które przypadkiem się natknęłam, a o których nie zawsze można łatwo się dowiedzieć. Oto jedno z nich.
Kiedy wyjeżdżam, lubię szukać nowych kierunków, mając w głowie, jak wielki jest świat, a jak mało czasu na jego podziwianie. Ale jest w Polsce kilka miejsc, do których zawsze wracam. Należy do nich nadwiślański Kazimierz, gdzie staram się być przynajmniej raz w roku.
Najchętniej wybieram się tam w porach mniejszego zainteresowania turystów, choć nawet gwar na zatłoczonym ryneczku i brak wolnych miejsc przy kawiarnianych stolikach mają dla mnie swój urok i nie są w stanie odstraszyć mnie od tego czarującego miasteczka. Perełka lubelskiego renesansu ma jednak dla mnie szczególny urok jesienią, zimą lub wiosną. "Kazimierz w słońcu, mon amour" jak śpiewała Grażyna Łobaszewska w piosence "Prowincja jest piękna" (zachęcam zresztą do czytania tego postu z tym podkładem muzycznym) .Wydeptałam w Kazimierzu swoje ulubione ścieżki, w tym biegnącą wzdłuż Wisły zaciszną uliczkę Krakowską, brukowaną kamieniami i pełną pachnących żywicznym lasem drewnianych willi. Podczas ostatniego październikowego wypadu do Kazimierza dokonałam tu nowego odkrycia - tym razem właśnie na Krakowskiej. To pensjonat Hodie & Cras.


Pokoi do wynajęcia w Kazimierzu jest mnóstwo, ale o ile przyjemniej, jeśli nocuje się w miejscu o równie fajnej atmosferze, co samo miasteczko.

 

Z recepcji przechodzi się do części jadalnej, gdzie serwowane są posiłki, a w ciągu dnia można się napić aromatycznej herbaty.


 Już od progu widać dbałość o szczegóły i wnętrzarski smak, umiejętnie łączący sielską atmosferę z przyjemną szczyptą luksusu.
 

 Pensjonat stoi na wąskiej działce, ale zupełnie to nie przeszkadza, bo wykorzystano każdy jej fragment. Znalazł się i tu kawowy taras, i wypoczynkowy kącik na tylnym podwórku. Zaaranżowano tu kilka zakątków, w których można przycupnąć i podziwiać widok na kameralną okolicę.Pokój dwuosobowy kosztuje od 270 zł za noc ze śniadaniem. Kontakt:

Pensjonat Hodie & Cras

ul. Krakowska 15
24 -120 Kazimierz Dolny

tel. 609 049 987; 818 82 14 82

recepcja@hodiecras.pl

www.hodiecras.pl
Zdjęcia: www.hodiecras.pl

0 komentarze: