Alpy po bawarsku

niedziela, lipca 31, 2016 Magda 0 CommentsUnikalna górska panorama, malownicze jeziora i bujne zielone lasy to wizytówka jednego z najstarszych obszarów chronionych w Alpach: Parku Narodowego Berchtesgaden w Niemczech.


Dla aktywnych


Park leży w południowej Bawarii i jest prawdziwym krajobrazowym rajem dla osób szukających spokoju i miłośników aktywnego wypoczynku. Na 260 kilometrach szlaków pieszych i tras wspinaczkowych nie ma miejsca na nudę. Po trudzie wędrówki można zażyć odświeżającej kąpieli w jeziorze Königssee lub w starej górskiej chacie zamówić solidny talerz wędlin i chleba. Ci, którzy uwielbiają klimat górskich schronisk, mogą wybrać się na kilkudniową wyprawę w góry.

fot. www.berchtesgaden.com


 Z plecakiem wśród zwierząt

 Przebiegający przez drogę koziorożec lub świstak, krążący na niebie rzadko spotykany orzeł przedni - to codzienność w parku Berchtesgaden. Podobnie jak rosnące na skraju drogi horminum pirenejskie. Różnorodność gatunków zwierząt i roślin jest w tym regionie bardzo szeroka.fot. www.berchtesgaden.com

Dla fanów ekstremalnych przeżyć


Paralotniarze i lotniarze szybując w powietrzu mogą liczyć na niezapomniane widoki. Alpiniści mają okazję wypróbować swoje umiejętności na 2713-metrowym masywie Watzmann. Przez cały rok kolejka linowa Jenner kursuje do granicy parku na wysokości 1800 metrów. Zimą śnieżny krajobraz to wymarzona sceneria dla narciarzy i snowbordzistów.

fot. www.berchtesgaden.com


Kropla drąży skałę

Wszyscy, którzy wolą przebywać na nieco mniejszych wysokościach, mogą podziwiać potoki płynące w jarach i wąwozach głęboko w skałach, na przykład w wąwozie Wimbachklamm, który zachwyca swoimi wodospadami.

Więcej informacji: www.berchtesgaden.com

0 komentarze: