Glendoria, czyli kemping deluxe

wtorek, lipca 28, 2015 Magda 1 Comments
 Genialne pomysły to nie te najdroższe, ale te najprostsze. Ale tylko niektórzy ośmielają się je realizować. Kiedy efekty ujrzą światło dzienne, myślimy: no tak, jakie to oczywiste!

Wyobraźcie sobie przytulne wnętrze namiotu. Nie, nie ciasnego i dusznego jak model "igloo", ale dużego i przestronnego. W środku sucho, czysto, ciepło. Zamiast karmaty - wygodne łóżko. Na zewnątrz słychać śpiew ptaków, szum traw, bzyczenie owadów - słowem, odgłosy natury. O zmierzchu palicie nastrojowe ognisko i nasłuchujecie przemykających w zaroślach zwierząt. O świcie budzą was promienie wschodzącego słońca, wpadające przez rozchylone poły namiotu. Nie, to nie afrykańska sawanna. Witajcie na... Warmii!W miejscowości Ględy niedaleko Olsztyna powstał pierwszy polski glamping, czyli luksusowy kemping. Glendoria to nietypowe pole namiotowe składające się z kilku dużych wojskowych namiotów, które urządzono tak, że przypominają komfortowe bungalowy. Każdy z nich wzniesiono na drewnianej platformie, wyposażono w łazienkę z bieżącą wodą, a nawet kominek - kozę, w której można palić w chłodne noce. Namioty mają tarasy oraz duże panoramiczne okna, pozwalające podziwiać nieokiełznaną warmińską przyrodę.


Nocowanie w luksusowych namiotach przypomina powieści o czasach kolonialnych. Właśnie taki klimat mozna poczuć nocując w Glendorii. Wnętrza namiotów wypełniają stylowe meble, drewniane kufry, plecione dywany. Nad szerokimi łożami wiszą baldachimy, a ściany zdobią batikowe tkaniny w ciepłych kolorach.Każdy namiot jest oddalony od pozostałych, nie ma więc mowy o tłoku i wchodzeniu sobie w drogę. Tutaj można naprawdę się wyciszyć.


 
Jeśli zapragniemy towarzystwa, możemy wybrać się do wspólnej części wypoczynkowej lub skorzystać z podgrzewanego basenu. Wśród zabudowań Glendorii jest też stylowa stodoła, którą przerobiono na część restauracyjno-rozrywkową. Tutaj mieści się też restauracja, która serwuje slowfoodowe śniadania i obiadokolacje. W ceglanym budynku przygotowano także bardziej tradycyjne, choć stylowo równie ciekawe pokoje.


Jak na luksusowy nocleg przystało, Glendoria oferuje też usługi spa. Na pomoście nad jeziorem lub na  tarasie przed namiotem można się oddać masażom lub aromatycznym kąpielom w oryginalnych, metalowych wannach przypominających wiejskie balie.

To miejsce to spełnione marzenie o idealnych wakacjach na wsi!

Więcej informacji: www.glendoria.pl


1 komentarz:

  1. Polecam domki na plaży i w drzewach herbalsglamping.eu
    Prywatne jacuzzi, pyszne śniadanka i niezapomniane widoki, to jest to ! :)

    OdpowiedzUsuń